wtorek, 27 lipca 2010

Poza wampirami :)

Ciiiiii, może nie powinnam tego zamieszczać tutaj, bo to blog dedykowany serii, ale jeszcze się nie ogarnęłam na tyle, żeby zrobić kolejną stronę (z tą się nie wyrabiam, niestety), więc...

Dla tych, którzy lubią wampiryczno-pomroczne klimaty, mamy tetralogię Thomasa Sniegoskiego o drugiej wojnie w Niebie, aniołach, upadłych aniołach i nefilimach, czyli potomkach aniołów i śmiertelników. Bohaterem tej miniserii jest Aaron, osiemnastolatek, który dowiaduje się, że nie jest człowiekiem (dobra, wiem, strasznie oryginalne...) i że znalazł się na czarnej liście Potęg, których dowódca, kompletnie oszalały anioł Verchiel, zrobi wszystko, żeby Aarona usunąć. Załatwić. Zamordować. Dlaczego? Bo obawia się, że Aaron jest tym, który przyniesie odkupienie wygnańcom. Na samą myśl o powrocie Lucyfera, Verchiela szlag trafia, wiec, na czele swoich doborowych oddziałów, zaczyna krucjatę przeciwko nieświadomemu niczego Aaronowi.

Brzmi ciekawie? Czy nie bardzo?

Oczywiście w tetralogii znalazło się miejsce na wątek romansowy, walkę, porwania, paskudne intrygi i podstępy, a także, bez spojlera, bardzo porządny twist na zakończenie :)

Okładkę przygotowaliśmy taką:Z ciekawostek: autor książek jest scenarzystą komiksowym, zajmował się między innymi Punisherem, Wolverinem i Hellboyem (no dobra, kto zna tych panów; i kto oglądał absolutnie przecudowną drugą część Hellboya - Złotą Armię? Niech się Edzio schowa przy Nuadzie, naprawdę...), a także, he, he, Buffy i jej lubym, Angelem. Swoją drogą, Buffy chyba poszła na urlop, bo natarcie wampirów trwa w najlepsze.

Książek, jako się rzekło, będzie cztery: najpierw "Nefilim", 20 października, potem "Lewiatan", pod koniec listopada, a dwie pozostałe w przyszłym roku :)

7 komentarzy:

 1. Widziałam film i już wiem, że napewno sięgnę po te książki !! Boże tylko kto mi tyle kasy będzie na to wszystko dawał.. OMG ! Ale damy rade !!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pisz więcej takich wiadomości, dzięki temu nie trzeba się rozdrabniać i szukać książki po wszystkich forach świata, co bardzo ułatwia życie. Filmu nie widziałam, aczkolwiek mam zamiar. Trwają wakacje, więc czego jak czego, ale czasu mam dostatek.

  OdpowiedzUsuń
 3. ha, nie dalej jak wczoraj znalazłam ją w zapowiedziach na katedrze i stwierdziłam że co jak co, ale tą książkę na pewno kupię:D

  jeśli będzie już gotowa strona z Nefilimem, mogę liczyć na link???;>

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy mi się zdaje czy serial "Upadłe anioły" z Paulem Wesleyem jest na podstawie tej książki ?????

  OdpowiedzUsuń
 5. uuuuu zapowiada się pikantnie w tej książce XD

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiem że książki z serii "Błękitnokrwiści" są w angielsiej wersji z innymi okładkami. Czy moglibyście zamieścić aktykuł o tym. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Te książki mają inne okładki w każdym kraju, w którym się ukazują ;-) Brytyjska wersja jest akurat całkiem sensowna, coś wyskrobiemy :) To pisałam ja - amin bloga ;-)

  OdpowiedzUsuń